Mūsų video ir post'ai

Idėjos 2024 m. | Dirbtinis intelektas | Tikslinės kainos | Investavimo strategija

Kada akcijas pirkti, kada parduoti, kas įtakoja akcijų judėjimą rinkoje? Strategija, investavimas

Interactive Brokers (#IBKR). Kaip atsidaryti sąskaitą? Ir ką reikia žinoti būsimam investuotojui?

Interactive brokers | Kur pamatyti kiek gavau dividendų? | Koks portfelio pliusas, minusas?

Geriausi puslapiai investuotojams. Rinka, kompanijos, analitikai. Investavimas, dividendai, akcija

🎢JAV akcijų rinkos savaitės apžvalga, prognozės, investavimas, idėjos

2024-07-21

The Laundromat (2019) (liet. Skalbykla)

Filme pasakojama, kaip priedangos įmonės ir ofšorinės sąskaitos padeda turtingiems ir galingiems klestėti. Kaip galima nuslėpti mokesčius, kyšininkauti ir vykdyti kitus neteisėtus absurdus, kuriais mėgaujasi itin turtingi žmonės, kad paremtų korumpuotą pasaulio finansų sistemą.

Garsiausios žvaigždės, puikus režisierius, genialus scenaristas susiburia į nuostabų ansamblį, kad mums papasakotų rimtą problemą – paprastai ir nenuobodžiai.

The Minimalists: Less Is Now (2021) (liet. Minimalistas: dabar yra mažiau)

Filmas ves žiūrovus per dviejų draugų gyvenimo kelionę, kuri atvedė prie minimalizmo idėjos. Nuo augimo skurde su vienišais tėvais iki amerikietiškos svajonės. Ir kai jau jie galėjo užpildyti savo gyvenimą prabangiais daiktais, abu pasijuto nelaimingi ir nepatenkinti

Savo pasakojime jie pateikė nerimą keliančius faktus apie tamsiąją vartotojiškumo pusę. Vienas iš svarbių iškeltų faktų yra tai, kad skaitmeniniame amžiuje gyvenantys žmonės yra apsupti kasdienių tikslinių reklamų ir internetinių parduotuvių, kurios kelia pagundą pirkti ir norą prisitaikyti prie visuomenės, pagal vyraujančias tendencijas.

Ar mūsų laimė daiktuose, piniguose, ar jų kiekyje, o gal tiesiog prasmingame ir tikslų kupinoje gyvenimo kelionėje? Su kasdieniu mažų prasmingų užduočių vykdymu, dėkingumo praktikavimu ir sąmoningu gyvenimu. Hmm... Pasižiūrim?

Pain Hustlers (2023) (liet. Nuskausminamieji)
Kadangi šią savaitę nemažai kalbėjomės apie Sveikatos sektorių, todėl ir filmas “visai į temą”

Čia pasakojama istorija apie palūžusią, bet nepasiduodančią vienišą mama, kuri svajoja apie geresnį gyvenimą sau ir dukrai.

Aplinkybės susidėlioja taip, kad jai pavyksta įsidarbinti bankrutuojančioje farmacijos įmonėje ir ji sparčiai kyla karjeros laiptais, tačiau kiek toli ji nueis, kad stiprų, skausmą malšinantį vaistą paverstų sėkminga preke?

Šią savaitę nemažai kalbėjomės apie bankus, apie jų pinigų gamybos mechanizmus ir galimas problemas šioje industrijoje, todėl pagalvojau, kad savaitgaliui labai tiks senas, geras filmas - Inside Job (2010) (liet. Savų darbas).

Jeigu nematėte šio filmo, tai pasiruoškite supykti. Tai šokiruojantis filmas apie bankininkų amoralumą, nepasotinamą valstybės tarnautojų godumą ir neatsitiktines finansų krizės priežastis.

Kaip rašoma filmo recenzijoje - čia nuosekliai atkuriami tuometiniai įvykiai Volstryte ir visame pasaulyje. Taip pat prisimenami Didžiosios depresijos laikai.

Abiejų krizių analizė akivaizdžiai parodo, kad „laukinis kapitalizmas“ ir laisvoji rinka yra puiki terpė ekonominiam aplaidumui ir nusikalstamumui atsirasti. Režisierius remiasi faktais, skaičiavimais, kalbina ekonomistus, politikus, vadovus ir mokslininkus…

Billions (2016-2023 m.) (liet. Milijardai) – tai dramos ir veiksmo kupinas 7-ių sezonų serialas.

Niujorko širdyje, valdžios ir didelių pinigų pasaulyje, vyksta įnirtinga kova tarp ambicingų finansininkų iš Volstryto ir principingo JAV prokuroro.

,,Milijardai“ garsėja savo realistiškumu, seriale gausu iškirtinių Volstryto tikroviškumo detalių: nuo ten vykstančių aferų iki serialo veikėjų kalbos manieros.

Dabar yra rodomos paskutinio sezono serijos, tačiau jeigu nematėte ankstesnių sezonų, tai lengvai rasite internete 1-6 sezonus lietuvių kalba.

Pasižiūrim?

Tulip Fever (2017) (liet. Tulpių karštinė).

Buvo labai įdomūs laikai, kai už tulpės svogūnėlį galėjai nusipirkti vežimą, arklius ar net visą namą. Įdomu buvo stebėti ne tik aukštuomenės, bet ir paprastų mirtingųjų reakciją į kylančias tulpių kainas.

Pirmiesiems tulpės buvo tiesiog turto rodiklis. Jie jas pirko, tik tam, kad parodytų, kokie yra turtingi, kad gali sau leisti šias gėles tiesiog laikyti vazoje ir nebandyti perparduoti.

O paprastiems žmonėms tulpių paklausa ir beprotiškas jų vertės augimas atrodė šansas ištrūkti iš skurdo, pradėti naują gyvenimą, išsivaduoti iš skolų ir tapti turtuoliu.

Olandijos tulpių karštinė vykusi XVII a. buvo pirmasis spekuliatyvus burbulas, bet tikrai ne vienintelistokie reiškiniai rodo, kad dalyviai ne iki galo supranta, ką galiausiai gaus ir kodėl kas nors norėtų pvz. parduoti tulpes dabar, jei tikimasi, kad po dviejų savaičių kaina padvigubės.

Todėl stebėdami bet kokį burbulą, pabandykime įsigilinti į tai, kuo verslas užsiima ir kokios jo perspektyvos, crypto atveju pamąstykime ar augimo tendencija gali ir toliau išlaikyti tokį pat tempą, kuo tai paremta ir pan.

Sekite mus